Relacje z imprez

XX Biesiada pod Złotym Liściem

W dniu 22 października 2016 roku na scenie Łaskiego Domu Kultury odbyły się XXII Spotkania Amatorskich Zespołów Artystycznych Seniorów pn. „BIESIADA POD ZŁOTYM LIŚCIEM’ 2016”. W spotkaniu udział wzięło 21 zespołów seniorów.

 

Zespoły:

1. Zespół „Akord” ze Spółdzielczego Domu Kultury w Sieradzu

2. Zespół „Ladies Dance” z Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli

3. Zespół „Wrzos” z Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Szadku

4. Chór „Echo” z Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie

5. Zespół „Złota Jesień” z Miejskiego Ośrodka  Kultury w Koluszkach

6. Zespół „Zygmuntowiacy” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Koluszkach

7. Chór „Złocisty Promień” z PZERiI w Radomsku

8. Zespół „Przygoda” z Miejskiego Ośrodka  Kultury w Koluszkach

9. Trio wokalne z Filii Łaskiego Domu Kultury w Kolumnie

10. Zespół „Pod Brzozami” z Osiedlowego Domu Kultury w Pabianicach

11. Kabaret „Spóźniony Zapłon” z Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach

12. Zespół „Złota Jesień” ze Spółdzielczego Domu Kultury w Pabianicach

13. Kabaret „BI-BA-BO” z Domu Literatury w Łodzi

14. Zespół wokalny Koła Kobiet Wiejskich z Orchowa

15. Zespół „Jarzębinki” ze Domu Kultury „Barak” w Pabianicach

16. Kabaret „Malwinki” z Gminnej Biblioteki Publicznej w Siemkowicach

17. Zespół „Zorza” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Koluszkach

18. Chór „Echo Leśne” z Filii Łaskiego Domu Kultury w Kolumnie

19. Zespół „Sędziejowianki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziejowicach

20. Zespół „Okaryna” ze Stowarzyszenia Rozwoju Justynowa i Janówki

21. Kabaret „Rydz” z Łaskiego Domu Kultury w  Łasku

 

 

Komisja w składzie:

  1. Jadwiga Kurkowska – przewodniczący
  2. Elżbieta Wojtacka – Ślęzak –  członek
  3. Adam Marek – członek
  4. Wojciech Wolniak - członek

 

Wymieniona wyżej komisja po obejrzeniu i wysłuchaniu wszystkich amatorskich zespołów artystycznych seniorów postanowiła przyznać dyplomy i nagrody:

 

W kategorii zespołów wokalnych:

 

I nagroda –  Zespół „Sędziejowianki” z  Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziejowicach wysokości 300 złotych

II nagroda – Zespół „Złota Jesień” z Miejskiego Ośrodka  Kultury w Koluszkach, nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych

III nagroda – Zespół „Okaryna” ze Stowarzyszenia Rozwoju Justynowa i Janówki nagroda pieniężna w wysokości 100 złotych

III nagroda – Chór „Echo Leśne” z Filii Łaskiego Domu Kultury w Kolumnie, nagroda pieniężna w wysokości 100 złotych

 

W kategorii zespołów teatralnych i kabaretowych:

 

I nagroda – Kabaret „Malwinki” z Gminnej Biblioteki Publicznej w Siemkowicach, nagroda pieniężna w wysokości 300 złotych

II nagroda – Zespół „Ladies Dance” z Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli, nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych

III nagroda – Kabaret „Bi – Ba – Bo” z Domu Literatury w Łodzi , nagroda pieniężna w wysokości 100 złotych

 

Wyróżnienia:

Zespół „Akord” ze Spółdzielczego Domu Kultury w Sieradzu za bardzo dobre współbrzmienie

- Zespół „Wrzos” z Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Szadku za dojrzałość prezentacji artystycznej

- Chór „Echo” z Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie  za zainspirowanie publiczności

- Zespół „Zygmuntowiacy” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Koluszkach za podtrzymanie ludowych tradycji artystycznych

- Chór „Złocisty Promień” z PZERiI w Radomsku za pozytywną energię sceniczną

- Zespół „Przygoda” z Miejskiego Ośrodka  Kultury w Koluszkach za ciekawą przygodę muzyczną

- Zespół „Pod Brzozami” z Osiedlowego Domu Kultury w Pabianicach za wspomnień czar

- Kabaret „Spóźniony Zapłon” z Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach za dużą dawkę uśmiechu

- Trio wokalne z Filii Łaskiego Domu Kultury w Kolumnie za czarodziejski kwiat debiutu

- Zespół „Złota Jesień” ze Spółdzielczego Domu Kultury w Pabianicach za nowe teksty do znanych melodii

- Zespół wokalny Koła Kobiet Wiejskich z Orchowa za echa folkloru regionalnego

- Zespół „Jarzębinki” ze Domu Kultury „Barak” w Pabianicach za styl i spójność programu

- Zespół „Zorza” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Koluszkach za mieniące się barwami cygańskie serce

- Kabaret „Rydz” z Łaskiego Domu Kultury w  Łasku za wyjątkowy przekaz sceniczny

 

powrót